Arutelu:IT-süsteemide nooremspetsialist

Allikas: Teadmusbaas

Domeeni lisamine windows masinas

Mis on domeen?

Domeen on arvutite kogum võrgus, mida hallatakse sarnaste reeglite ja protseduuridega nagu üksust. Igal domeenil on ainulaadne nimi. Tavaliselt kasutatakse domeene tööpaiga võrkudeks. Arvuti domeeni ühendamiseks peate teadma domeeni nime ja omama domeenis kehtivat kasutajakontot.

Kuidas lisada domeeni?

1)Kausta Süsteem avamiseks klõpsake nupul StartNupu Start pilt, paremklõpsake kaustal Arvuti ja seejärel nupul Atribuudid.

2)Arvuti nime, domeeni ja töörühma sätted all klõpsake Muuda sätteid. Nõutavad on administraatoriõigused Kui teilt küsitakse administraatoriparooli või kinnitust, tippige parool või andke kinnitus.

3)Klõpsake vahekaarti Arvuti nimi ning seejärel klõpsake nuppu Muuda. Teise võimalusena klõpvõite klõpsata Võrgu ID, et kasutada domeeniga ühendumise ja oma arvutisse domeeni kasutajakonto loomise protsessi automatiseerimiseks Domeeniga või töörühmaga liitumise viisart.

4)Suvandi Liige rühmas: alt klõpsake üksusel Domeen. Pilt arvuti nime ja/või domeeni muutmise dialoogiboksist Arvutinime/domeeni muutmise dialoogiaken

5)Tippige domeeni nimi, millega soovite ühendust luua ja seejärel klõpsake nuppu OK. Teil kästakse tippida kasutaja nimi ja parool domeeni jaoks. Kui olete edukalt domeeniga ühinenud, palutakse teil arvuti taaskäivitada. Enne muutuste jõustumist peate arvuti taaskäivitama.


Kasutatud materjal http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/connect-computer-domain#1TC=windows-7

Koostaja: Ottomar Edel IT14