Big Data

Allikas: Teadmusbaas

Mis on Big Data

Big Data on termin andmekogudele mis on liiga suured, et tavaline andmete töötlus jääb puudulikuks.Andmete hulk ei ole tähtis, see mida või kuidas kasutavad organisatsioonid seda on tähtis. Big Datast võib analüüsida teadmisi, mis viivad paremate otsuste ja strateegiliste sammudeni organisatsioonis.Suurandmete kirjeldamiseks kasutatakse peamiselt kolme dimensiooni, milleks on maht (volume), andmeformaatide paljusus (variety) ning andmete tekkimise ja töötluse kiirus (velocity).

Miks kogutakse Big Datat

Big Dataga on inimestel ja häkkeritel raske jääda anonüümseks, sest see kogub kõikidel, sotsiaalselt meedialt ning meilidest krediit kaartidega maksmisi. Kuigi mõned kohad kus kogutakse andmeid nõuavad meie nõusolekut, aga siiski enamus kogutakse niisama. Suured firma koguvad seda ning ka asutused koguvad ja kasutavad Big Datat. Interneti poed ja lehed kasutavad tihti Big Datat et, analüüsida ostuviisi ja käitumist ja kasutada ennustavaid analüüsida ja teha paremaid otsuseid äris.Kuidas on võimalik töödelda Big Datat

Erinevate programmidega saab seda töödelda. Hadoop näiteks kui suure andmetöötluse tehnoloogia on olnud juba 10 aastat ja on osutunud lahenduseks valik töötlemiseks suure andmekogumi saatmiseks. Big Datat analüüsitakse ja hoitakse pilve arvutite või keskonna peal sealt kasutatakse ja analüüsitakse seda.

Materjalid


Maris Harkmann