Hotfix(kiirpaik)

Allikas: Teadmusbaas

Definitsioon

Hotfix(kiirpaik) on mõeldud arvutis oleva programmi kiireks uuendamiseks või parandamiseks. Sellega saab kiirelt vigu parandada programmides. Hotfix(kiirpaik) on sarnane Patch(paik), lihtsalt see on kiiremas korras väikeste muudatustega välja pandud uuendusena programmile tarkvara poolt.

Näited

Tarkvara uuendused firmadelt ja mängu uuendajatelt.

Sdsd.png

Olemas oleval pildil näete hotfix’i windowsile, kus parandatakse süsteemi osi mis ennem olid vigased.

Sdsd2.jpg

Siin pildil näitab kuidas mängu uuendaja andis kõigile teada Twitteri kaudu mida ta uuendas ja parandas. Üks näide on see ka kui on kirjas, et midagi on parandatud mingis osas programmis ja, et mis asi on parandatud.

Miks seda vaja on?

Hotfixe(kiirpaike) kasutatakse sellepärast, et saada kiirelt mingeid vea parandusi ja uuendusi välja programmile ilma põhitööd segamata. Tavaliselt võib nendega isegi vigu juurde tulla, aga suuremosa üritatakse need kiiresti uuendused välja saada ilma lisa probleemideda.

Turves kasulikus

Kui arvutis on mingi vägagi suur turva probleem, on hotfixid(kiirpaikad) vägagi olulised, kuna nende kiire välja laskmisega saab kiiresti olulised väiksed turvaprobleemid parandata. Muidu kui nii ei teeks, võib programm sattuda turve probleemide tõttu ohtu.


Kenneth (arutelu) 6. veebruar 2017, kell 15:35 (EET)