Internet of things

Allikas: Teadmusbaas

INTERNET OF THINGS

Seadmete, süsteemide ja teenuste kõiki andmeid , draivereid kõiki saab muuta juurde panna alati ja ka teenuseid saab alati tellida kui on ressursse. Asju saab Internetis muuta, kus me elame töötame, sest elu kohta võib alati muuta ja uue kohapeale võib ka alati tööle minna, aga sellega on alati probleeme, sest tuleb ajada kõik paberid ja muud asjad korda.

Midagi inimesed unistavad - mobiilseadmetest, transpordist, infrastruktuurist, ja paljust muust mobiiliseadmed võiksid olla inimeste jaoks võimalikud lihtsad ja kergesti kätte saadavad siis ühistranspordi lehed võiksid olla ka kergemini kätte saadavad olla ja igal pool võiksid olla ka hinnad nähtavad olla, aga pole veel nii tehtud, siis infrastruktuuris võiks ka kõik olla kerge ja lihtne kui on töö pakkumine siis igalpool peaks olema palju makstakse ja mis on tingimused ja eeldused aga paljudes kohtades on lihtsalt et tule tööle garanteerime sulle hea kollektiivi ja head kaasaegsed vahendid, siis oleks kõik ideaalne. Me kõik partaking asjade internet meie igapäevaelus, mõnikord isegi teades. Vastavalt Gartner, seal on ligi 26 miljardit seadmeid asjade internetti aastaks 2020. tulenevaid probleeme ühendamisel ja toetada kõiki neid seadmeid luua väljakutseid kõiki organisatsioone, olenemata sellest, millise suurusega. Lisaks varustades kõike tuleb sujuvalt ja pidevalt ühendatud internetti, tekib lõpmatu kogutud andmete hulgast. Olles võimeline töötlema see suur andmed informatsiooni annab meile suurema tõhususe ja tulemuslikkuse kõiges, mida me teeme.

Bussi- ja õhutransport.PNG

Need on infrastruktuuri ühe tähtsamad osa millega saavad inimesed kergemalt liikuma. Ja see on ka transport.

VEEL VÕIMALUSI

Siis on võimalik ilma televiisorit lahti tegemata uudiseid vaadata mõnd filmi mida sa ei näinud, kuna oli samalajal muud tegemist, siis on võimalik ilma internetist vaadata ja isegi mitme päeva prognoosi, saab veel täpselt teada, mis kell paistab nt päike, mis kelle hakkab sadama. Internetist saab ilm lennujaama minemata osta ära lennupiletid ilma bussijaama, rongijaama isegi tänavale ei pea minema saad takso ka omele maja ette tellida. Võimalik on omale söök ka koju tellida näiteks pitsat kiirtoitu või midagi muud vahet pole internetis on kõik sellised asjad olemas. Internetist on võimalik kõike osta, mida hing ihaldab.

Internetis on veel võimalik vaadata järgi, kus kohas mingi koht on olemas üks parimaid viise on selleks google maps või mingid lihtsalt kirutada googlesse mõni aadress isegi inimesi liikumis viise ja harjumusi on võimalik leida kui on vastavad programmid või keegi kui keegi peab blogi. Internetis on kõik koolitööd on ka internetis olemas kui ei ole siis mingieid vihjed saab ikka internetist.

VARASEM AJALUGU

Alates 2014. aastast visiooni aegadest on arenenud Internet tänu mitmetele tehnoloogiatele, mis on traadita side Internetini mikro-elektromehaaniliste süsteemidi (MEMS). See tähendab, et tavaks saanud väljad manussüsteemides, traadita andurite võrgustikud, süsteemid, automaatika (sealhulgas kodude ja hoone automaatika), ja teised kõik lubavad internetis teha palju huvitavaid ja häid asju.

Aastal 1994 Reza Raji kirjeldatud kontseptsiooni IEEE, kui pisipakid andmete suur hulk tippe, et integreerida ja automatiseerida kõike alates kodutehnikast. Aastatel 1993 kuni 1996, mitmed ettevõtted pakusid lahendusi nagu Microsoft. Kuid alles 1999. tehtud valdkonnas hakata koguma hoogu.

Algses tehtid kõige lihtsamaid asju nagu selleks oli Internet of Things, andes kõik asjad maailmas Väga väike kindlakstegemisega seadmetele või masinatele, et saaks muuta igapäevast elu lihtsamaks. Näiteks vahetu ja suur laondus kõigile kätte saadavaks. Inimeste võimet suhelda läbi objekti, mida on võimalik muuta kaugjuhtimis teel, vastavalt kehtivatele lõppkasutajate lepingutele. Näiteks selline tehnoloogia võib anda Kino- kirjastajatele palju rohkem kontrolli lõppkasutajatele kasutades spetsiifilisi seadmeid eemalt täitva autoriõiguste piirangutest ja digitaalsetele piirangute juhtimisele, et võime klienti, kes ostis Blu-ray, nüüd on inimesel võimalik vaadata filme ilma, et ta rikuks autoriõigusi.

Statistika.PNG

Statistika kasutamisest

KASUTATUD ALLIKAD

http://caseit.org/news/caseit-2015-theme-the-internet-of-things/