Kuidas Wordi esmakordselt seadistada?

Allikas: Teadmusbaas

Kuidas Wordi esmakordselt seadistada?

SISSEJUHATUS

Wordi vaikemisi seadistamine tähendab, et enne dokumendi kirjutama hakkamist saab panna fondi, reavahed, lehe suuruse, kirjasuuruse ja –stiili juba paika. Käesolev kasutusjuhend aitab, mismoodi seda kõike teha.

KIRJASTIIL JA TEKSTISUURUS

Kirjastiili ja tekstisuuruse muutmiseks tuleb vajutada ülevalt Home nuppu. Seejärel tuleb vaadata fondi juurde ja alt paremalt servast leiad väikse noole nupu. Kliki selle peale.

Font.PNG

Avaneb uus aken:

Font2.PNG

Kui on valitud sobivad suurused ja stiilid, siis tuleks klikkida Set As Default nuppu. Kliki sellele. Peale seda avaneb uus aken:

Setasdefault font.PNG

Siin küsitakse, kas panna need vaikimisi ainult sellele konkreetsele dokumendile, mida hakatakse kirjutama või kõikidele dokumentidele. Ehk, kui näiteks avada 2 päeva pärast uuesti Word, siis on olemas täpselt need samad seaded, mis sai valitud. Kui ei soovi, et kõikides dokumentides oleks sellised vaikeseaded, siis tasub valida This document only?

REAVAHE JA LEHESUURUS

Reavahe saab muuta Paragraphi alt. Reavahe saab ka muuta Page Layout’i alt, aga see ei sea seda vaikimisi. Fondi kõrval on valik Paragraph. Kliki seda ja tuleb ette uus aken.

Paragraph.PNG

Paragraph2.PNG

Spacing alt leiab reavahede muutmise valikuid. Kui on valikud tehtud, siis jällegi, tuleb vajutada Set As Default nupule ning taas avaneb uus aken:

Setdefault.PNG

Tuletame meelde, et This Document only on vaikeseaded ainult konkreetse kirjutatava dokumendi jaoks. All documents... muudab vaikeseaded ka järgnevale avatavale dokumendile jne.

AUTOMAATSE TEKSTI ASENDUSE VÄLJA LÜLITAMINE

Kliki File nuppu ja vali alt Options.

Disableautocorrectinword2010 thumb.png

Tuleb uus aken ja seejärel vajuta Proofing nupule.

Disableautocorrectinword2010a thumb.png

Seejärel vajuta AutoCorrect Options... nupule.

Disableautocorrectinword2010b thumbu5.png

Eemalda ära linnuke teksti eest Replace text as you type sellele lihtsalt klikates.
Koostaja: Marianna Soosaar