Mozilla Firefox

Allikas: Teadmusbaas

Mozilla firefox

Mozilla firefox on tasuta veebi otsingu tarkvara, mille leiutas "Mozilla Foundation" ja selle tütarettevõte "Mozilla Corporation".Firefox on saadaval Windows, MacOS ja Linux operatsioonisüsteemidele, saab ka lisada andoididele. Firefox on ka lisatud iOS-ile kuid kuna Apple keelab kolmanda isiku programme siis see ei jookse Gecho peal. Firefox tehti aastal 2002 mille originaal nimi oli "Phoenix", ning see tehti algselt oma kasutuseks firmasiseste liikmete jaoks, et kasutada vaba veebi browserit aga hiljem avalikustati ka teistele.

Mozilla.jpg


Ajalugu

Firefox sai alguse experimendina komeliikmelise meeskonna pool ( Dave Hyatt, Joe Hewitt ja Blake Ross ). Nad uskusid, et eelnevalt olemas olev "Mozilla Suite" on Netscapei kaubandusliku mõju all ning otsustasin teha täiest eraldatud Mozilla Browseri.Mozillal on olnud päris mitu erinevat nime enne kui nad jõudsid lõplikult "Mozilla Firefoxile. Algelt oli selle nimi "Phoenix" kuid selle nimega tekkis probleeme juba olemas oleva firmaga "Phoenix Technologies" ning nad muutsid selle ümber nimeks "Firebird". Jällegi oli juba olemas "Firebird Database Software project" ja siis opsustas Mozilla Foundation, et nime sees peaks olema ka Mozilla mille järgi nad otsustasid panna nimeks "Mozilla Firebird", et vältida segadusi. Kuid lõpuks tegid nad nimeks siiski "Mozilla Firefox", et oleks täiest eraldi nimi.


Funktsioonid

Mozilla Firefox sisaldab sisse ehitatud Yahoo otsingut, Privaatset otsimist, Märked, Automaatne kirjavea parandus ja Akendega lehtede avamine. Kõike seda saab oma firefoxi lisada "pluggins" lisade kaudu ning on tehtud kasutaja sõbralikuks, et ei peaks ise manuaalselt oma lisasi otsima. Firefoxi saad lisa oma enda teema, et kujundada see enda jaoks sobivaks.