Wordpress

Allikas: Teadmusbaas

Wordpress

WordPress on avatud lähtekoodiga ajaveebi ehk blogi haldamissüsteem, mis kasutab PHP-d ja MySQL-i. Selle saab lihtsalt muuta sisuhaldussüsteemiks ja sel on veel ka palju muid lisasi. Peale selle saab väga kergelt endale veebipoe teha.

Sisuhaldustarkvara on komplekt grupitöö tarkvarai, mis võimaldab ühest keskusest hallata erinevaid infovooge, nt uudiseid, sündmustekalendereid, kirjavahetusdokumente ja üldiseid arutelusid mingil teemal.

Veebilehtedest, mille sisuhaldussüsteem on teada, kasutab WordPressi 2016. veebruari seisuga 59,2%. See on 26,2% kõikidest olemasolevatest internetisaitidest. Laia leviku tõttu on ajakohastamata WordPressi kasutatavad serverid ning sellepärast on teenused pidvalt ründeohu all.

Võimalused

WordPressil on laialdaste valikutega teemahaldur, mis võimaldab kasutajal mooduleid ümber tõsta ilma HTML- või PHP-koodi muutmata. Kasutaja saab teemasid lisada, eemaldada ning vahetada. HTML- ja PHP-teemakoodi muutes saab teha veelgi suuremaid muudatusi. WordPressi on sisse ehitatud lingihaldus, otsingumootorisõbralikud ja puhtad püsiviited, artiklite määramine kategooriatesse ja sildistamine. Automaatfiltrid aitavad artiklites teksti vormindada. Pluginad võimaldavad kasutajatel ja arendajatel WordPressi kasutatavust laiendada.

Ajalugu

Matt Mullenweg hakkas levitama esimest väljalaset 27. mail 2003.

WordPressi eelkäijaks oli b2/cafelog ning 2003. aasta maikuuks oli see installeeritud hinnanguliselt 2000 blogisse.Tarkvara oli kirjutatud programmeerimiskeeles PHP ning selle lõi Michael Valdrighi, kes praegu on WordPressi kaasarendaja. Kuigi b2/cafelogi ametlik järglane on WordPress, on aktiivses arenduses ka teine projekt nimega b2evolution.

Viited

<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/WordPress" <p> <a href="https://et.wikipedia.org/wiki/WordPress"

Mario Kuum IT15