Botnet

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 17. november 2015, kell 08:00 kasutajalt Krister.Tarnamaa (arutelu | kaastöö)

Mis on Botnet

Kuidas Botnet töötab

Botnet on arv internetti ühendunud arvuteid mis kommunikeerivad teiste sarnaste masinatega, et täita korduvaid ülesandeid või objektiive. See võib olla ka nii igapäivne asi nagu näiteks Internet Relay Chat-i (IRC) kanali kontrollimiseks, kui ka rämpsposti (Spam Mail) saatmine või võtta osa DDOS (Distributed Denial-of-service) rünnakutes.

Botneti tüübid

Legaalsed Botnetid

Termin botnet on laialdaselt kasutatud, kui mitu IRC Bot-i on ühendatud ja isegi sättinud "Channel Mode" teistel bottidel ja kasutajatel, hoides IRC kanaleid vaba tahtmatutest kasutajatest. See ongi kust termin originaalselt tuli, kuna Esimesed illegaalsed botnetid olid sarnased legaalsete botnetitega. Üks rohkem levinum bot mis on kasutatud IRC kanalitel botneti teha on Eggdrop

Illegaalsed Botnetid

Botnetid aegajalt koosnevad arvutitest mille turva meetmetest on mööda saadud ja kontroll antud kolmandale osapoolele. Iga selline ohustatud seade on tuntud kui "Bot", on loodud kui arvutisse on tunginud tarkvara pahavara jaotisest. Võib olla ka nii, et inimene on sisse häkkinud arvutisse. Botneti kontrollija on võimeline juhtima nende ohustatud seadmete tegevusi läbi kommunikeerimis kanalite mis on loodud standardi-põhistel võrgu protokollidel, nagu IRC ning HTTP. Botnetid on ka välja renditud küberkriminaalide poolt tarbekaubana erinevateks juhtudeks.

Ründe tüübid

  • DDOS rünnakutes, mitmed süsteemid sisestavad nii mitu päringut kui võimalik ühele kindlale interneti arvutile või teenusele, laadides selle üle ja takistades seda teenindamast päris päringuid. Näiteks on rünne ohvri telefoni numbrile. Botid pommitavad ohvrit telefoni kõnedega boti-de poolt.
  • Adware reklaamib kaubandusliku pakkumist aktiivselt ja ilma kasutaja loata või teadlikkust, näiteks vahetades banneri reklaamid veebilehtedel teise reklaamija omade vastu.
  • Spyware on tarkvara mis saadab infot enda loojatele kasutajate tegevustest - üldiselt paroolid, krediitkaardi numbrid ja muu informatsioon mida saab müüa mustal turul. Ohustatud arvutid mis asuvad firma võrgus on väärt rohkem boti kontrollijale, kuna nad saavad tihti siis juurdepääsu firma konfidentsiaalsele infole. Aurora botneti kasutatakse tihti suurfirmade ründamiseks.
  • Rämpspost on e-maili sõnumid mis on maskeerunud sõnumiteks inimestelt, kuid on kas reklaamiga, viirusega või lihtsalt närvidele käiv.
  • Klikipettus juhtub kui kasutaja arvuti käib veebilehtedel ilma kasutaja teadmiseta et teha võlts-liiklust isikliku või kaubandusliku edu jaoks.
  • Fast flux on DNS tehnika mida kasutatavad botnetid et peita phishingut ja pahavara saatmise saidid, pidevalt muutuva võrgu taga mis koosneb hostidest kes töötavad proxidena.

Materjal

Inglise Keelne Wiki Leht