DevOps

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 10. august 2017, kell 15:24 kasutajalt Markusmartin (arutelu | kaastöö)

Agile 2008 konverentsil tutvustasid Andrew Shafer ja Patrick Debois "Agile infrastruktuuri". Termin "DevOps" levitati Belgias alates 2009. aastast "devopsdays". Alates sellest ajast on paljudes riikides maailmas toimunud devopsdays konverentsid.

DevOpsi populaarsus on viimastel aastatel tõusunud, inspireerides mitmeid muid tangentsiaalseid algatusi, sealhulgas OpsDev, WinOps ja BizDevOps.

DevOpsi vajadus tulenes tarkvaraarenduse kasvavast edukusest, mis tõi kaasa organisatsioonid, kes soovivad oma tarkvara vabastada kiiremini ja sagedamini. Nad püüdsid ületada selle pinge, mis on pandud nende vabastamise juhtimise protsessidele, kasutades selliseid mustreid nagu rakenduste vabastamise automatiseerimine, pidevad integratsioonivahendid ja pidev tarnimine.

Ettevõtted, kes praktiseerivad DevOps-sid, on teatanud märkimisväärsetest eelistest, sealhulgas: oluliselt lühem turuvõimalus, klientide rahulolu paranemine, toodete parema kvaliteedi tagamine, usaldusväärsemad releed, tootlikkus ja tõhusus ning paremad võimalused õige toote valmistamiseks kiirete katsetuste abil.


Rohkema info saamikesks loe siit

Markus Martin (arutelu) 10. august 2017, kell 18:24 (EEST)