Erinevus lehekülje "Funktsionaalsed nõuded" redaktsioonide vahel

Allikas: Teadmusbaas
(Uus lehekülg: ' [http://wiki.kehtna.edu.ee/Andmebaasi_projekt Tagasi projekti sisukorra lehele]')
 
1. rida: 1. rida:
  
 +
== Projekti peatükk 3.2 Funktsionaalsed nõuded ==
 +
See peatükk kirjeldab tarkvaraprojekti täpsemaid iseärasusi. Vastavalt vajadusele võib mõned nõuded määratleda ka kasutusloo vormingus (kasutades kasutusloo kirjelduse malli), sellisel juhul loetletakse need ka kasutuslugude peatükis. Vaata näiteks http://www.ofnisystems.com/services/validation/functional-requirements/
 +
NÄIDE:
 +
3.2.1 Funktsionaalne nõue #1. Prioriteet – kõrge
 +
Andmeobjekt Register sisu ja piirangud
 +
1) Sissejuhatus. Väikelaevade sadamasse saabumist ja lahkumist kirjeldab andmeobjekt register. Laevad ei saa sadamasse sisendeda, kui nende admeid pole registrisse kantud ja sadamast lahuda enne, kui registris on vastav märge tehtud.
 +
2) Sisendid. Andmeobjekti Register sisendiks on andmed, mis on toodud lk 3 (Sadamasse sisenemise nõuded) ja lk 4 (sadamast lahkumise reeglid).
 +
3) Andmete töötlemine. Andmed Registrisse sisestab reeglina valveohvitser, kuid sadamakohta taotleva laeva kaptenil on seda samuti võimalik teha üle veebiliidese, viimasel juhul peab need ikkagi kinnitama sadama valveohvitser. Kirjeid registrist kustuda pole lubatud, andmeid võib märkida kehtetuks.
 +
4) Väljundid. Andmete väljunditeks on päringud andmebaasist vajalikele ametkondadele ja väljuva laeva kaptenile antav kirjalik väljasõiduluba, kui ta seda soovib.
 +
5) Veakäitlus. Veakäitlus peab tagama, et laeva saabumise kuupäev ei saa olla hilisem, kui saabumise kuupäev, kirje sisestaja nimi peab olema ettevõtte töötajate nimekirjas. Kirje lõpetamine ja kinnitamine teostatakse kirje sisestaja nime lisamisega.
  
  

Redaktsioon: 6. oktoober 2016, kell 19:49

Projekti peatükk 3.2 Funktsionaalsed nõuded

See peatükk kirjeldab tarkvaraprojekti täpsemaid iseärasusi. Vastavalt vajadusele võib mõned nõuded määratleda ka kasutusloo vormingus (kasutades kasutusloo kirjelduse malli), sellisel juhul loetletakse need ka kasutuslugude peatükis. Vaata näiteks http://www.ofnisystems.com/services/validation/functional-requirements/ NÄIDE: 3.2.1 Funktsionaalne nõue #1. Prioriteet – kõrge Andmeobjekt Register sisu ja piirangud 1) Sissejuhatus. Väikelaevade sadamasse saabumist ja lahkumist kirjeldab andmeobjekt register. Laevad ei saa sadamasse sisendeda, kui nende admeid pole registrisse kantud ja sadamast lahuda enne, kui registris on vastav märge tehtud. 2) Sisendid. Andmeobjekti Register sisendiks on andmed, mis on toodud lk 3 (Sadamasse sisenemise nõuded) ja lk 4 (sadamast lahkumise reeglid). 3) Andmete töötlemine. Andmed Registrisse sisestab reeglina valveohvitser, kuid sadamakohta taotleva laeva kaptenil on seda samuti võimalik teha üle veebiliidese, viimasel juhul peab need ikkagi kinnitama sadama valveohvitser. Kirjeid registrist kustuda pole lubatud, andmeid võib märkida kehtetuks. 4) Väljundid. Andmete väljunditeks on päringud andmebaasist vajalikele ametkondadele ja väljuva laeva kaptenile antav kirjalik väljasõiduluba, kui ta seda soovib. 5) Veakäitlus. Veakäitlus peab tagama, et laeva saabumise kuupäev ei saa olla hilisem, kui saabumise kuupäev, kirje sisestaja nimi peab olema ettevõtte töötajate nimekirjas. Kirje lõpetamine ja kinnitamine teostatakse kirje sisestaja nime lisamisega.Tagasi projekti sisukorra lehele