Erinevus lehekülje "Java JUnit" redaktsioonide vahel

Allikas: Teadmusbaas
1. rida: 1. rida:
'''JUnit''' on ühiktestimise raamistik Java programmeerimiskeelele. JUnit'il on suur tähtsus testipõhisel arendusel ning see on üks liige ühiktestimise raamistiku perest, mida nimetatakse xUnit'itks.
+
'''JUnit''' on ühiktestimise raamistik Java programmeerimiskeelele. JUnit'il on suur tähtsus testipõhisel arendusel ning see on üks liige ühiktestimise raamistiku perest, mida nimetatakse [https://en.wikipedia.org/wiki/XUnit xUnit]'itks.
  
 
JUnit ühendatakse JAR'ina kompileerimise ajal; raamistik kuulub paketti <code>junit.framework</code> (JUnit 3.8 ja varasem) või paketti <code>org.junit</code> (JUnit 4 ja hilisem).
 
JUnit ühendatakse JAR'ina kompileerimise ajal; raamistik kuulub paketti <code>junit.framework</code> (JUnit 3.8 ja varasem) või paketti <code>org.junit</code> (JUnit 4 ja hilisem).

Redaktsioon: 14. mai 2018, kell 12:01

JUnit on ühiktestimise raamistik Java programmeerimiskeelele. JUnit'il on suur tähtsus testipõhisel arendusel ning see on üks liige ühiktestimise raamistiku perest, mida nimetatakse xUnit'itks.

JUnit ühendatakse JAR'ina kompileerimise ajal; raamistik kuulub paketti junit.framework (JUnit 3.8 ja varasem) või paketti org.junit (JUnit 4 ja hilisem).

Aastal 2013 tehti uuring 10,000 Java projektiga GitHub keskkonnas ning selle tulemusena leiti, et JUnit (viigis slf4j-api'ga) oli kõige enam kasutatud väline teek. Mõlemat teeki kasutati 30.7% projektides.

JUnit testi näide

JUniti test on Java objekt. JUniti vanemates versioonides pidi test pärinema junit.framework.TestCase, kuid uuemates versioonides (JUnit 4 ja hilisem) ei pea seda tegema. Testide meetodid peavad olema märgitud kommentaariga @Test.

JUnitTestFixture.PNG

Alternatiivid

JUnit alternatiive on kirjutatud ka teistes keeltes, näiteks:

Välislingid

Autor

Diana Saar TA16