Java muutujad

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 4. oktoober 2016, kell 12:42 kasutajalt BertM (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Java muutuja liigid

On kolme liiki muutujaid. Üheks muutuja liigiks on kohalik muutuja(local variable), class variable(static variable) ja on veel Instance Variables(Non-static Variables).

Local variable

Local variable määratakse kas meetodis, konstruktoris või block'is. Local variable kehtib ainult kindlas meetodis, konstruktoris või block'is väljas pool meetodit, konstruktorit või block'i ei kehti see muutuja enam. Local variable on nähtav ainult sellele määratud meetodis, konstruktoris või block'is. Local variable'il ei ole väärtust kui seda pole kasutaja poolt määratud, enne muutuja kasutamist tuleks määrata talle väärtus.

Non-static variable

Non-static variable määratakse class'is aga, väljas pool meetodeid, konstruktoreid ja igasuguseid block'e. Non-static variable võib määrata väärtuse enne kasutamist või kasutamise ajal. Non-static variable on nähtav kõikidele meetoditele, konstruktoritele ja block'idele ning see tõttu tehakse need tavaliselt privaatseks.

Static variable

Static variable määratakse static võtmesõnaga class fail'i sees, aga väljas pool meetodeid, konstruktoreid ja block'e. Static variables tehakse kui programm käivitub ja purustatakse kui programm lõpetab töö. Static variables on võimalik kutsuda class fail'i nime kaudu(ClassName.VariableName).

--Bert Mustallikas (arutelu) 4. oktoober 2016, kell 15:42 (EEST)