Wordpad

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 10. aprill 2017, kell 09:43 kasutajalt Mairold.kunimagi (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: 'Wordpad on kõige algelisem sõnade protsessija, mis on olemas olnud juba windows 95-st saadik. See tuleb iga windowsiga kaasa ning seal saab teha nii dokumendi kui ka muid töö...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Wordpad on kõige algelisem sõnade protsessija, mis on olemas olnud juba windows 95-st saadik. See tuleb iga windowsiga kaasa ning seal saab teha nii dokumendi kui ka muid tööalaseid faile. See on natuke rohkem arenenud oma võimaluste poolest kui notepad aga põhiülesandeks jääb ikkagi teksi muutmine. Wordpadile on lisatud ka "macro" varjant, mille abil saab faili ka automaatselt muudatusi lisama.


Ajalugu

Wordpad lisati windows 95-le, paremaks teksti muutmiseks. Algselt oli see mõeldud töö tegemiseks firmadele kuid rohkem hakkas see leidma kasutust tavakasutajate seas. Wordpad on aastatega muutunud ning lisatud on mitmeid erinevaid võimalusi, mis on tulnud nii microsoft wordi pealt kui ka muudest sarnastest programmidest. Tänapäevad wordpadi enam nii palju ei kasutada kui on olemas microsoft word ja libreoffice kuid igale windowsile on see alles jäänud mugavaks kasutuseks programeerinatele.