DB2

Allikas: Teadmusbaas

DB2

DB2 hõlmab andmebaasi serveri tooteid mis on aretatud IBMi poolt. Need tooted toetavad ratsionaalne mudelit, kuid lähiaastatedl on mõned tooted hakanud toetama objekt-ratsionaalset mudeli omadusi, ning non-ratsionaalseid struktuure nagu JSON ja XML. Ajalooliselt ja võrreldes teiste andmebaaside müüjad, IBM lõi platvormi spetsiifilise DB2 toote iga tema suurema operatsioonisüsteemikohta. Kuid aastail 1990'ndatel IBM muutis tegevust, ning lõi DB2he ühise toote, disainitud levinud koodipõhjaga, et seda saaks kasutada erinevatel platvormidel.

Hetkel toetatud platvormid

DB2 - Linux, UNIX ja Windows.
DB2 - z/OS.
DB2 - i/IBM_i i.
DB2 - VSE.

Ajalugu

DB2 juured algavad 1970'ndate alguses, kui Edgar_F._Codd, uuria IMBis kirjeldas relatsioonililist andmebaasi, ja 1970 juuni väljastas ta avaldas kirja, kus oli mudelleeritud andmete manipulatsioon.

Vea käitlus

Oluline osa DB2 arvuti programmidel on vea käitlus.SQLCA struktuur oli kunagi eksklusiivselt kasutatud DB2 programmis, et tagastada error informatsiooni pärast Sqli ära jooksmist. Sql tagastuskoodid on: 0 - õnnestunud.
Positiivne number tähendab, et sql jooksis ära, kuid on 1 või enam vigu. Negatiivne number tähendab, et sql ei jooksnud ära, ning on viga.

Ott Villem Vackermann