Ekstreemne programmeerimine

Allikas: Teadmusbaas

Ekstreemprogrammeerimine

Ekstreemne programmeerimine on üks agiilsetest tarkvara arendus meetoditest. Selle eesmärgiks on parandada tarkvara kvaliteeti ja reageerivust kliendi nõuete suhtes. See toetab pidevat väljalaset väikse aja suhtes, mille mõtte on et kliendiga toimuks pidev suhtlus ja tagasiside vahetus igas vahepeatuses(checkpointis), et täita kliendi soovi. Ekstreemsel programmeerimisel on ka teisi iseloomustavaid omadusi, nagu näiteks paaris programmeerimine, pidevat testimist(TDD ja BDD) ja pidevat põhjaliku koodi ülevaatust.

Ajalugu

Ekstreemne programmeerimine on leiutatud Kent Becki poolt, tema Chrystal Comprehensive Systemi(lühemalt "C3") payroll projekti ajal. Ta oli C3 projekti juht aastal 1996 märtsis ja sel ajal alustas ta arendus metoodika täiustamist, mida kasutati projekti vältel. Ta kirjutas raamatu Extreme Programming Explained ja väljastas selle aastal 1999 oktoobris. Chrystal jättis peale seitsme aastast arendus aastal 2000 projekti(C3) katki, peale seda kui firma omanikuks sai Daimler-Benz.

Eesmärk

Ekstreemse programmeerimise eesmärgiks on, et organiseerida arenejaid, et lasta välja paremat tarkvara kiiremini(väiksema aja vältel). XP(Ekstreemse programmeerimine) üritab vähendada muutuste(kliendi soovide) maksumust, lühiajaliste tsüklitega, mitte ühe pikaga.


Viited

Orginaalartikkel: XP

⇐ Tagasi meetodite juurde


TA15 Werner Ant 10. märts 2017, kell 10:36 (EET)