Google Chrome

Allikas: Teadmusbaas

Google Chrome on ettevõtte Google Inc. tehtud vabavaraline veebibrauser, mis põhineb WebKiti mootoril. 2012 aasta mais tõusis Google Chrome maailma populaarsemaks veebibrauseriks, möödudes Internet Explorerist. Esimene versioon Google Chromist tuli välja 2.Dets 2008 aga see oli alles test versioon ehk (Beta). Google Chrome eeliseks on see, et sellel on sisse ehtiatud googli veebipoe rakendus.

Google.png


Ajalugu

Algselt googli CEO Eric Schmidt oli vastu browseri tegemisele, et hoiduda nn "Browseri vahelisest sõjast" aga peale seda kui ta kaas osanikud Sergey Brin ja Larry Page palkasid terve hulga Mozilla töötajaid muutis ta oma meelt ja nad hakkasidki tegema oma enda browserit. Idee valmimine algas aastal 2004 kuid sel hetkel olid sellest ainult kuulujutud levimas. Esimena lasti see välja ainult windows XP peale.


Turvalisus

Google Chormil on "lipuga märgistamine" süsteem, kus igal lehel millel google on kindel, et on turvaline külastada on aadressi rea peal märgistatud turvaliseks. Lehed mis ei ole turvalised, saadab google uuenduste kaudu inimestele märguandeks välja. Googlile on tehtud etteheiteid, et neil pole salvestatud paroolidele ligipääsuks lisatud nn "Master Passwordi" aga google ütleb, et see tegelikkuses ei osuta mingit lisa kaitset. Kuna Google kasutab WebRTC tarkvara siis suuremaks turvariskiks on VPN tarkvaraga sisenemine, mida google kas ise tunnistab.