GreenSQL

Allikas: Teadmusbaas

Mis on GreenSQL

GreenSQL on vabavaraline andmebaasi tulemüür mida kasutatakse andmebaaside kaitseks SQL Injection rünnete eest. Tulemüüri tööpõhimõtte seisneb SQL päringute riskianalüüsil, kus SQL käske hinnatakse kasutades selleks spetsiaalset riskide maatriksit. Sammuti blokeeritakse enimlevinud administratiivseid andmebaasi käske nagu (DROP, CREATE) jne.

Kuidas installida GreenSQL Windows Serverisse?

GreenSQL saab tõmmata lehelt http://www.greensql.net/download see versioon ühildub MySQL ja PostgreSQL andmmebaasidega. Paigaldamiseks tuleb alla laadida exe fail.

  • Käivitada fail
  • Nõustuda nende tingimustega
  • Valida koht, kuhu te tahate installida seda
  • Kui valmis, vajutage close.

Esimest korda kui te panete programmi tõõle ja lähete selle veebilehele tuleb teile teade, et see on pahavara või et sellele veebilehele pole kasulik siseneda, aga GreenSQL vajab SSL sertifikaati sisenegi ikkagist.

  • Järgmiseks teilt küsitakse administraatori kasutajale teha parool.
  • järgmiseks on vaja teil panna üles Database Instance.
  • Järgmiseks on vaja seadistada GreenSQL Proxy.

Kui need on valmis. Tuleb teil vaja testida ühendust.

Kuidas installida GreenSQL Linux Serverisse?

GreenSQL saab tõmmata lehelt http://www.greensql.net/download see versioon ühildub MySQL ja PostgreSQL andmmebaasidega. Paigaldamiseks tuleb alla laadida paigaldusmeedia, mida saab teha käsuga

wget http://elab.itcollege.ee:8000/Day3/greensql-fw_1.3.0_amd64.deb

GreenSQL paigalduse alustamiseks kasutada käsku

Dpkg –i greensql-fw_1.3.0_amd64.deb

GreenSQL installatsioon küsib paigalduse käigus MysQL või PostgreSQL andmebaasi seadeid, kus hakkab hoidma oma sisemist konfiguratsiooni ja logisid. Seejärel kuvatatakse kasutajale andmebaasi seadistusega seotud küsimusi. Kui paroolid välja arvata sobivad ka vaikimisi seaded.

Esimesest valikaknast valida MySQL andmebaasi tüüp. Pilt:Greensql1.jpg Kuna antud juhul paigaldame GreenSQL tulemüüri kohaliku serveri peale, seega valime selleks localhost. Greensqldatabase2.JPG Edasi tuleb vaikimisi valida MySQL päringu pordi :3306 pihta., Sisestada MySQL andmebaasi administraatori kasutanimi ’root’, MySQL administraatori parooliks määrasta mis iganes teile sobib võib ka olla ’root’ või ’Parool123’. Edasi kasutame vaikimiseadeid kuni kuvatakase välja kus küsitakse GreenSQL andmebaasi kasutajatunnust milleks võib olla mis iganes teile on sobiv ja parool see mis panite ülalpool kas ’root’ või ’Parool123’. Kui tekib vajadus seadeid muuta, siis selleks saab kasutada käsku:

Dpkg-reconfigure greensql-fw

Programmi saab käivitada käsuga:

/etc/init.d/grensql-fw start

Või

Service greensql-fw start

Materjalid