Jive

Allikas: Teadmusbaas

Jive hõlmab väga mitmekülgseid tarkvaravahendeid, mida kasutavad maailmas väga tuntud suurettevõtted. Näiteks kuuluvad Jive ridadesse lahendused IT suunale, klienditeenindusele, müügile, turundusele, projektijuhtimisele ning seda on võimalik kasutada nii pilvepõhiselt kui ka kohapealsete serverite toel.

Jive-i funktsioonid

Jive on sotsiaalne äritarkvara, mis võimaldab kasutajatel teha palju enamat, kui ettevõtte kodulehel või intranetis tööst rääkida või dokumente üles laadida. Kui sellist tarkvara õigesti rakendada, võib kasutegur olla väga suur. Jive sotsiaalsed funktsioonid võimaldavad oluliselt vähendada e-mailidele, andmeotsingutele ning koosolekutele kulutatud aega, kiirendades seeläbi otsustusprotsessi ning tootlikkust. Antud tarkvara on võimalik mitmel moel hallata – kas n-ö ettevõtte pinnal olevate serverite toel või üle interneti (serveripargid, Jive-i pilv jne). Jive tarkvara on suhteliselt lihtne paigaldada ning lisaks erinevatele operatsioonisüsteemidele ja erinevatele keeltele toetab see ka paljusid andmebaasitüüpe ning toimib edukalt nii väike-ettevõtetes kui suurtes korporatsioonides (tuhandete kasutajatega). Jive võimaldab ka mobiilseid rakendusi (eriti iPhone-le ja Blackberry-le) ning on suuremal või vähemal määral integreeritud nii MS Outlooki, MS Office kui SharePoint-ga. Jive võimaldab ka erinevatel tasemetel kasutajapoolset isikustamist – rakenduse administraatoritel on võimalik lisada ettevõtte logo ning muuta üldist (illustratiivse väljanägemise, paigutuse jne) teemat. Tavakasutaja saab sätteid muuta enda profiili raames. Lisaks on personaliseerimine võimalik ka funktsionaalsel tasemel – erinevaid funktsioone on võimalik sisse ja välja lülitada. Väga oluline aspekt Jive tarkvara edukuse ja praktilisuse juures on nende patenteeritud Jive Genius, n-ö sotsiaalne intelligents, mis kogub ja analüüsib kasutaja tegevust: peamised valdkonnad, otsingud jne. Seeläbi võimaldab Jive kiiremat juurdepääsu just selle kasutaja jaoks olulisimale informatsioonile.

Kasutusalad ja kasutegur

Jive on nii-öelda äri-sotsiaaltarkvara üks juhtivaid tootemarke, mis on loonud erinevatele kasutusaladele veebipõhised töökeskkonnad, mis võimaldavad mobiilset ligipääsu värskeimale ja sünkroniseeritud informatsioonile. Kasutusalad ning vastavad Jive tarkvaralahendused varieeruvad puhtalt sotsiaalseks suhtluseks loodud keskkondadest suurettevõtete ning koguni valitsusüksusteni. Selle tarkvaraga saab luua töökeskkondi, milles töötavad korraga erinevad meeskonnad erinevatelt aladelt, informatsioon on samal ajal ühene ning terviklik - See koondab erinevad ressursiallikad ühte käepärasesse kohta. Olulisimad ja igapäevasemad funktsionaalsused tavakasutaja jaoks on kindlasti lihtne informatsioonikogumite loomine ja nende jagamine, gruppide loomine ühiste probleemide kiireks lahendimiseks ning teabevahetuseks. Jive võimaldab luua nii kinniseid kui ka avatuid töökeskkondi, lisada ka väljaspoolt oma ettevõtet koostööpartnereid ning kliente. Lisaväärtuseks on ka väga mugav kasutajakeskkond ning võimalus luua erinevaud suhtluskeskkondi - näiteks blogid ja galeriid.


Kasutuselevõtt

 • Cloud, Saas, Web
 • Paigaldatud - Mac
 • Paigaldatud - Windows
 • Mobile - Android Native
 • Mobile - iOS Native

Koolitus

 • Dokumentatsioon
 • Veebinari
 • Otseülekanne
 • Isiklikult

Toetus

 • Online
 • Töötundide arv
 • 24/7 (Live Rep)
kirjeldus


tagasi grupitöö tarkvarade nimekirja

Koostas: Annemai Lemsalu