Kurivara

Allikas: Teadmusbaas

Mis see on?

Kurivara (ka kahjurvara, pahavara, õelvara) (inglise malware) on arvutiprogramm, mis on kirjutatud spetsiaalselt selleks, et arvutit ilma selle kasutaja teadmata kahjustada või kuritarvitada. Kurivara kasutatakse arvuti operatsioonide segamiseks, tundliku info kogumiseks või saada ligipääsu privaatsele arvuti süsteemile. Kurivara võib olla salakaval, selle eesmärk on varastada andmeid või luurada arvutikasutajaid pikemaks ajaks ilma nende teadmata. Kurivara on üldmõistes erinevaid vorme vaenulike või pealetükkivaid tarkvarasi, sealhulgas arvuti viiruseid, usse, Trooja hobuseid, ransomware, nuhkvara, scareware ja muid kahju tekkitavaid. See võib võtta kuju käivitatavadava koodina, skriptina, aktiivse sisuna ja muu tarkvarana. Kurivara on sageli varjatud mitte- pahatahtliku faili. Alates 2011. on enamus aktiivsed pahavarad ussid või Trooja hobused mitte viirused.

Näide:

Beast RAT client.jpg

Beast, Windowsi baasil olev tagaukse Trooja hobune.


Kuidas ennast kaitsta selle eest

Kuna pahavara rünnakud on sagenenud, siis tähelepanu on nihkunud viiruste ja nuhkvara pealt pahavara kaitse peale.Siis on valmis tehtud programmid mis on spetsiaalselt välja töötatud, et võidelda pahavaraga.

Kurivara kaitse programm saab võidelda pahavaraga kahel viisil :

1.Nad võivad anda reaalajas kaitsed kurivara paigaldamise eest arvutisse. Seda tüüpi pahavara kaitse töötab samamoodi nagu viirustõrjesüsteem, et anti- malware tarkvara skaneerib kõik sissetulevad võrgu andmed pahavarale ja blokeerib kõik ohud mis teele jäävad.

2.Anti-malware tarkvara saab kasutada ainult kurivara avastamiseks ja eemaldamiseks, mis on juba paigaldatud peale arvutisse. Seda tüüpi anti- malware tarkvara skaneerib sisu Windowsi registrist, operatsioonisüsteemi failidest ja installeeritud programmidest arvutis ja annab nimekirja kõikidest leitud ohtudest, mis võimaldab kasutajal valida milliseid faile kustutada või alles hoida.


Kenneth (arutelu) 6. veebruar 2017, kell 15:36 (EET)