Moodultestimise

Allikas: Teadmusbaas

Mis on Moodultestimine

Moodultestimise korral testitakse konkreetset tarkvaramoodulit - ühte alamsüsteemi kogu süsteemist. Testimist viib üldjuhul läbi moodulit realiseeriv arendaja. Moodulit tuleb kindlasti testida enne, kui moodul integreeritakse ülejäänud süsteemi. Mooduli testimisel tuleb jälgida, et moodul vastaks analüüsis püstitatud nõuetele. Mooduli testimise eesmärgiks on siiski vigade leidmine, mitte kasutajanõuetele vastavuse tõestamine. Näiteks kas moodulisse lisatud funktsioonid töötavad korrektselt ning tagastavad õigeid vastuseid. Mooduleid testitakse andmetepõhiselt: õigete, puudulike ja vigaste andmetega. Tüüpiliselt on siin tegemist nn „valge kast" testimisega, st testija tunneb testitava tarkvara sisemist ülesehitust ja tööloogikat.

Tehnika

Mooduli testimine on tavaliselt tehtud automaatselt kuid ka saab teha seda vajadusel käsitsi. Eesmärk on katsetamine, et isoleerida üksus ja kinnitada nende õigsust. Manuaalselt saab teha testimist samm sammu haavalt kasutades käsijuhendi dokumenti. Kuid automaatika on tõhus selle saavutamiseks, ja võimaldab palju kasu selles.

Parameetritega üksus katsetamine

Parameetritega ühiku testid on testid, mis võtavad parameetrid. Erinevalt tavapärastest üksuse testid, mis on tavaliselt suletud meetodeid, paneb võtta parameetrite kogum.

Eelised

Eesmärgiks üksus katsetamine on isoleerida iga osa programmist ning näidata, et kõik osad oleksid õiged. Mooduli katse annab range, kirjalik leping, et tükk kood peab vastama. Selle tulemusena see omab mitmeid eeliseid

Leia probleeme varakult

Mooduli testimine leiab probleeme varakult arengu vältel. See hõlmab nii vigu programmeerija rakendamises ja vigu või puuduvad osad spetsifikatsiooni üksus.

Hõlbustab muutus

Mooduli testimine võimaldab programmeerijal Refactor koodi või uuendada süsteemi raamatukogud hiljem, ja veenduge, et moodul töötab korrektselt (nt taandumist testimine).

Lihtsustab integratsiooni

Võib vähendada ebakindlust moodulites ise ja saab kasutada alt-üles testimine tüüpi lähenemist. Testides osad programmi ja seejärel testida selle osade summa, integratsiooni testimine muutub palju lihtsamaks.

Dokumentatsioon

Annab omamoodi elavad süsteemi dokumentatsioon. Arendajad soovivad teada, mida funktsioon pakutakse üksuse poolt, ning kuidas seda kasutada, võib vaadata üksuse testid omandada põhiteadmised seadme liides

Disan

Kui tarkvara on välja töötatud kasutades test lähenemisviisiga kombinatsioon kirjalikult seadme test täpsustada liides pluss refactoring tegevustel katse järel möödub, võib võtta koht ametliku disain. Iga üksuse test võib vaadelda kujunduselemendina täpsustades klasside, meetodite ja jälgitav käitumine. Järgmised Java Näiteks aitab illustreerivad seda fakti.

Materjalid


Maris Harkmann-Naarits