Vastuvõtutest

Allikas: Teadmusbaas

Vastuvõtu test võib tähendada kahte asja:

1. "Smoke test"

Arvuti programeerimises ja tarkvara testimies, "Smoke testing", on esialgne testimine, mis paljastab lihtsad vead, mis on liiga kriitilised, et tagasi lükata tulevane tarkvara väljalase. Smoke testja valib ja jooksutab alamvaliku testi juhtumeid, mis katavad suurema osa olulisest funktionaalsusest komponendist süsteemis. Alternatiivselt Smoke testimine on kontroll, kas toode on testitav, enne kui see antakse üle testi tiimi kätte.

Smoke testimine teatud versiooni peal, nimetatakse ka "Build verification test".

igapäevane build ja smoke test on tööstuse Best practice hulgas.

Smoke testimist võib läbi viia manuaalselt, või automatiseeritud tööriistaga

2. Vastuvõtu test kliendi poolt

Kasutaja vastuvõtu test koosneb protsessidest mis kontrollivad, et lahendus sobib kasutajaga. See ei ole süsteemi testimine, vaid pigem testimine mis kindlustab et tulemus sobib kliendiga, seda tesimist kutustakse ka teise nime all "Beta testimine".

Seda sorti testimine peaks läbi viidama SME poolt, parimal juhul tulemuse omanik või klient.

Oluline on et materjalid mis antakse testjale, on samad või sarnased mida hakkab lõpp kasutaja kasutama. Testjatele peadamaks andma kätte päris elu juhtumid, nagu 3 kõige levinud tegevused süsteemiga, ning 3 kõige raskemat/koormavat juhtumit süsteemiga, kui tarkvara töötab nii nagu peab, ilma vigadeta, siis võib samasugust stabiilsust oodata ka tootmises.

Lingid:

  1. Smoke testing
  2. Integratsiooni test
  3. Vastuvõtu testi põhiartikkel

Tagasi Ostapenko lehele

Ott Villem Vackermann