Windows 10

Allikas: Teadmusbaas

Windows 10 Tehnilised andmed

Süsteeminõuded

Kui soovite näiteks arvutis või tahvelarvutis minna üle operatsioonisüsteemile Windows 10, on riistvara miinimumnõuded järgmised.

Uusim operatsioonisüsteem. Veenduge, et käitaksite kas Windows 7 hoolduspaketi SP1 või Windows 8.1 Update’i uusimat versiooni. Kas te ei tea, millist versiooni kasutate? Siit leiate teavet. Kas peate uusima versiooni alla laadima? Klõpsake siin Windows 7 SP1 või Windows 8.1 Update.

Protsessor: 1-gigahertsine (GHz) või kiirem protsessor või SoC

RAM:

Uus seade: 2 gigabaiti (GB) 32-bitisele või 64-bitisele versioonile

Värskendus: 1 gigabait (GB) 32-bitisele või 2 GB 64-bitisele

Kõvakettaruum: 16 GB 32-bitisele operatsioonisüsteemile või 20 GB 64-bitisele operatsioonisüsteemile

Graafikakaart: DirectX 9 või uuem versioon WDDM 1.0 draiveriga

Kuvar: 800 × 600

Tähtsad märkused:

•Windows 10 Home’i kasutajad saavad värskendusi Windows Update’ist automaatselt niipea, kui need saadavale tulevad. Windows 10 Pro ja Windows 10 Enterprise’i kasutajad saavad värskendusi edasi lükata. Windows 10 Pro kasutajate puhul on värskenduste edasilükkamise aeg piiratud.

•Väikese salvestusruumiga seadmete, nagu 32 GB kõvakettaga seadmed või vanemad seadmed, mille kõvakettad on täis, värskendamiseks on võib-olla vaja salvestusruumi lisada. Värskendamise ajal näete juhiseid, mis selgitavad, mida teil on vaja teha. Teil tuleb värskendamiseks võib-olla seadmest tarbetuid faile eemaldada või sisestada USB-välkmäluseade.

•Kui seadmes on vähe salvestusruumi või väike kõvaketas (nt 32 GB salvestusruumiga arvutid), võib pärast värskendamist jääda seadmesse väga vähe ruumi. Süsteemisäte Salvestusruum võimaldab teil kettaruumi vabastada ja kustutada hõlpsasti faile, näiteks ajutisi faile või Windowsi eelmise versiooni. Windowsi eelmise versiooni failid võimaldavad teil Windows 10 eemaldada ja naasta Windowsi eelmise versiooni juurde. Need failid kustutatakse automaatselt 10 päeva pärast värskendamist. Ruumi vabastamiseks võite failid kohe kustutada.

•Värskendamiseks on vaja Interneti-ühendust. Windows 10 on suur fail – umbes 3 GB – ja Interneti-teenuse pakkuja võib teilt tasu võtta.

•Seadme ühilduvuse kontrollimiseks ja muu olulise installimisteabe saamiseks külastage seadme tootja veebisaiti. Tootja kontaktteabe leiate kontaktteabe lehelt.

•Ka muud tegurid peale süsteemi tehniliste andmete mõjutavad seda, kas seadet saab värskendada. See hõlmab draiverite ja püsivara tuge, rakenduse ühilduvust ning funktsiooni tuge, olenemata sellest, kas seade vastab Windows 10 minimaalsetele süsteemi tehnilistele andmetele või mitte.

•Tugiteenuse saadavalolek võib olenevalt seadmest erineda. Lisateavet vaadake Windowsi elutsükli lehelt.

•Kui teie arvuti või tahvelarvuti käitab praegu Windows 7 hoolduspaketti SP1 või Windows 8.1 Update’i, siis saate kontrollida, kas see vastab nõuetele, kasutades rakenduse Hangi Windows 10 valikut Kontrolli minu arvutit. Rakenduse Get Windows 10 avamiseks klõpsake väikest Windowsi ikooni tegumiriba paremas otsas. Kui te ei näe ikooni, vaadake lisateavet meie Windows 10 küsimuste ja vastuste lehelt.

• Paljud rakendused, failid ja sätted tulevad värskendades kaasa. Siiski ei pruugi see hõlmata kõiki rakendusi ja sätteid. ◦Ründevaratõrje rakenduste puhul kontrollib Windows täiendamise ajal, kas ründevaratõrje tellimus on ajakohane (pole aegunud) ja ühilduv.

◦Kui ründevaratõrje rakendus on ühilduv ja ajakohane, jäetakse rakendus Windows 10-le täiendamisel alles.

◦Kui ründevaratõrje rakendus on ühildumatu, desinstallib Windows rakenduse, säilitades samas teie sätted. Kui pärast täiendamist annab ründevaratõrjeteenuse pakkuja Microsoftile teada teie aktiivse tellimusega ühilduva versiooni väljalaskmisest, soovitab Windows teil installida uusima saadaoleva versiooni, kasutades enne värskendamist määratud sätteid.

◦Kui ründevaratõrje tellimus ei ole ajakohane (on aegunud), desinstallib Windows rakenduse ja lubab Windows Defenderi.

◦Mõni teie seadme tootjalt saadud rakendus võidakse enne täiendamist eemaldada.

◦Teatud kolmanda osapoole rakenduste puhul kontrollib rakendus Hangi Windows 10 rakenduste ühilduvust. Kui kontrollimisel leitakse teadaolev probleem, mis takistab värskendamist, esitatakse teile teadaolevate probleemidega rakenduste loend. Võite värskendamisega nõustuda, mis juhul eemaldatakse need rakendused süsteemist enne värskendamist. Enne rakenduste eemaldamisega nõustumist kopeerige kindlasti loend.

•Kohaliku kontoga (seadmega seotud kontoga) Microsofti pere turvalisust kasutavate laste ohutussätteid ei teisaldata värskendamise ajal Windows 10-sse. See tähendab, et pärast üleminekut Windows 10-le peavad vanemad määrama lapse ohutussätted ja looma Microsofti konto, kui tal seda juba ei ole. Muudatuste kohta leiate lisateavet KKK lehelt.

•Teatud rakendused ja sisu on eraldi müügil. Funktsioonide ja rakenduste saadavalolek ja kasutuskogemus võivad olenevalt seadmest ja turust erineda.

Funktsioonide vähendamine

•Kui teil on Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 8 Pro Media Centeriga või Windows 8.1 Pro Media Centeriga ja installite Windows 10, eemaldatakse rakendus Windows Media Center. Piiratud aja jooksul („kõlblik ajavahemik”) installitakse süsteemidesse, mis täiendatakse versioonile Windows 10 ühest neist vanematest Windowsi versioonidest („kvalifitseeruv süsteem”), DVD taasesitusrakendus („Windowsi DVD-mängija”). Märkus. Windowsi DVD-mängijat ei pruugita kohe installida. See installitakse pärast esimest edukat Windowsi värskendust. Windowsi DVD-mängijat saab osta Windowsi poest süsteemidele, mis (i) on kvalifitseeruvad süsteemid, aga kõlblik ajavahemik on möödas; (ii) ei ole kvalifitseeruvad süsteemid või (iii) olid kvalifitseeruvad süsteemid, kuni Windows 10 installiti otse arvutisse (sellisel juhul ei suuda Windows Update varasemat kvalifitseeruvat süsteemi tuvastada).

•MDM-i funktsioonid ei ole Windows 10 väljaandmisel Windows 10 Home’i väljaandes saadaval.

•Windows 7 töölauavidinad eemaldatakse Windows 10 installimise käigus.

•Windows 7 eelinstallitud mängud Solitaire, Minesweeper ja Hearts eemaldatakse Windows 10-le ülemineku ajal. Microsoft on välja lasknud Solitaire’i ja Minesweeperi versioonid nimedega Microsoft Solitaire Collection ja Microsoft Minesweeper.

•Kui teil on disketidraiv, peate Windows Update’i kaudu või tootja veebisaidilt alla laadima uusima draiveri.

•Kui teie süsteemi on installitud Windows Live Essentials, eemaldatakse rakendus OneDrive ja asendatakse OneDrive’i postkastiversiooniga.

•OneDrive ei toeta Windows 10-s kohatäitefaile. Windows 8.1 kuvas kohatäited OneDrive’is, kuid mitte seadmes olevatele failidel. Windows 10-s saavad kasutajad OneDrive’i sätetes valida, milliseid kaustu sünkroonitakse.

•Kinnitamisel kehtib tahvelarvutirežiimis kahe rakenduse piirang.

Lisanõuded teatud funktsioonide kasutamiseks

• Kõnetuvastuse funktsioon oleneb seadme mikrofonist. Kõnetuvastuse kasutuskogemuse täiustamiseks vajate: ◦kvaliteetset mikrofonisüsteemi; ◦paljastatud mikrofonisüsteemi geomeetriaga riistvaradraiverit.

•Windows Hello nõuab näotuvastuseks spetsiaalse valgustusega infrapunakaamerat või sõrmejäljelugejat, mis toetab Window Biometric Frameworki. Windows Hello koos kaameraga Intel® RealSense™ (F200) vajab Windows 8.1-ga seadmetes pärast Windows 10-le üleminekut tarkvaravärskendust. Värskendus on varsti tulekul.

•Continuum on saadaval kõigis Windows 10 töölauaversioonides. Selleks tuleb tegevuskeskuses tahvelarvutirežiim käsitsi sisse või välja lülitada. GPIO näidikutega tahvelarvuteid ja kompaktarvuteid või sülearvuti- ning krihvlinäidikuga arvuteid saab konfigureerida automaatselt tahvelarvutirežiimi sisenema.

• Telefonidele mõeldud Continuum on pärast väljalaskmist saadaval vaid valitud tipptelefonide jaoks. Väline kuvar peab toetama HDMI-sisendit. Continuumiga ühilduvaid tarvikuid müüakse eraldi. Rakenduse saadavus ja kasutuskogemus võib olenevalt seadmest ja turust erineda. Mõne funktsiooni jaoks on nõutav Office 365 tellimus.

•Kinnitatavate rakenduste arv oleneb rakenduse minimaalsest eraldusvõimest.

•Mõne funktsiooni jaoks on nõutav Microsofti konto.

•Mõni mäng ja programm võib optimaalse jõudluse tagamiseks nõuda platvormiga DirectX 10 või uuema versiooniga ühilduvat graafikakaarti.

•BitLocker To Go vajab USB-mäluseadet (ainult Windows 10 Pro).

•64-bitise operatsioonisüsteemi installimiseks 64-bitisesse arvutisse peab teie protsessor toetama funktsioone CMPXCHG16b, PrefetchW ja LAHF/SAHF.

•Seadme krüptimine nõuab arvutit, millel on InstantGo ja TPM 2.0.

•Skype on saadaval vaid valitud riikides ja piirkondades. Helistada saab vaid valitud riikidesse ja regioonidesse. Ei hõlma tasulisi, mittegeograafilisi ja erinumbreid. Vaadake üksikasju Office’i KKK lehelt.

Kasutatud allikad: https://www.microsoft.com/et-ee/windows/windows-10-specifications Autor: Aarne Sünd