Andmete lisamine php'st MySQL'i

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 12. detsember 2015, kell 23:21 kasutajalt Siram (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Alustuseks

Mis on MySQL?

PHPhp alused mooduli alguses paigaldasime arvutisse WAMP serveri, mis paigaldas meie arvutisse Apache veebiserveri, MySQL andmebaasi ja Php mooduli. Kuigi tihti öeldakse MySQL kohta lihtsalt andmebaas, siis on tegemist tegelikult andmebaasihalduriga või siis ka andmebaasimootoriga. See sisaldab endas:

andmebaasi serverit klientprogrammi andmebaaside päringuteks programme administreerimiseks Andmebaase on meil vaja andmete hoidmiseks kindlas vormingus. Oluline on selle juures see, et tabeleid saaks omavahel siduda ning seepärast kutsutakse neid ka kena nimega - realtsioonandmebaas (RDBMS).

Üks populaarsemaid andmebaasimootoreid ongi MySQL. Seda arvatavasti sellepärast, et see on avatud lähtekoodiga, kiire ja töökindel. Suurimad konkurendid on sellele näiteks Oracle, PostreSQL, Microsoft SQL jt. Kõik need kasutavad SQL päringukeelt. Selle keele abil saavad andmebaasivälised rakendusprogrammid, nagu näiteks PHP, andmebaasiga suhelda. SQL tuleb inglisekeelsetest sõnadest Structured Query Language, mis meie keeles võiks kutsuda struktuurpäringukeeleks. </p <p>

Andmebaasi haldus

MySQL haldamine toimub käsurealt (command line). See tähendab, et kõik SQL laused tuleb "käsitsi" sisestada. Linuxi kasutajad kasutavad selleks Bash'i ja Windowsi fännid Command Prompt'i. On olemas ka graafiline kasutaja liides nendele kes soovivad aga praktilisem on kasutada Command Prompt'i 

WAMP serveri puhul on kiirem viis klikkida ikoonil ja valida sealt MySQL>MySQL console. Sealt avaneb konsool

            72.png

Järgmisena tuleks anda käsud nagu: SHOW DATABASES;. (Peaks näitama kõiki andmebaase mis on sisestatud sinna).

Andmete lisamine

Konsoolist tuleb valida tabel ja siis soovitud väärtused. INSERT INTO (Example),<VALUES (NULL,example,example,example);</code>. Kui on vaja mitu kirjet lisada siis need tuleks lisada üksteise järgi aga, eraldatud komadega.

Materjalid