Bittorrent

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 2. oktoober 2017, kell 18:20 kasutajalt Mairold.kunimagi (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: 'Bittorrent on reklaame toetav torrentite klient programm. Seda kasutatakse failid ülesse ja alla laadimiseks. Bittorrent on omalaadsetest programmidest esimene kuigi nüüdsel a...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Bittorrent on reklaame toetav torrentite klient programm. Seda kasutatakse failid ülesse ja alla laadimiseks. Bittorrent on omalaadsetest programmidest esimene kuigi nüüdsel ajal on neid lugematult palju. Bittorrent on saadaval Microsoft windowsil, Mac OS X-il ja androidil. Alates versioonist 6.0 on Bittorrent ümbertehtud ja nimetatud versioon Utorrentist.

Bittorrent võimaldab kliendil internetist alla laetud torrentite alusel faile tõmmata ning mida rohkem inimesi on omale seda alla laadinud ning jätnud valmis oleva torrenti üleslaadima seda kiiremini laeb ka see torrent kasutaja jaoks alla.

Ajalugu

Bittorrent looja on programeerija Bram Cohen. See sai alguse 2001 aasta aprillis ja avalikustati 2. juulil 2001. Algne versioon oli kirjutatud Pythoni peal ja oli tasuta kasutamiseks. Need olid avalikustatud rahvale ning ei vajanud mingeid litsentse. Neile järgnevad versiooni avalikustati MIT litsentside alusel.
Kasutatud allikad : https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_%28software%29