Java GUI tegemine

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 8. november 2016, kell 10:21 kasutajalt Villem98 (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: '<h1>Sissejuhatus GUI Building</h1> See algaja juhendaja õpetab, kuidas luua lihtne graafiline kasutajaliides ja lisada lihtsaid back-end funktsioone. Eelkõige näitame, kuidas...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Sissejuhatus GUI Building

See algaja juhendaja õpetab, kuidas luua lihtne graafiline kasutajaliides ja lisada lihtsaid back-end funktsioone. Eelkõige näitame, kuidas koodi käitumist nupud ja põldude Swing kujul. Me töötame läbi paigutuse ja kujunduse GUI ja lisada paar nupud ja väljadel. Tekstis välju kasutatakse vastuvõtuks kasutaja sisend- ja ka näidatava programmi väljundi. Nupp algatab sisseehitatud funktsioone esiotsa. Taotlus loome on lihtne, kuid funktsionaalne kalkulaatorit. Sest põhjalikum juhend GUI Ehitaja disaini iseärasusi, sealhulgas video demonstratsioon eri kujunduselementide.

Harjutus 1: Projekti loomine

Esimene samm on luua IDE projekti taotluses, et me arendada. Toome siinkohal meie projekti NumberAddition . Vali Fail > Uus projekt . Samuti võite klõpsata New Project ikoon IDE tööriistaribal. Kategooriates väljal valige Java sõlme. Projektides paanil valida Java. Next. Tüüp NumberAdditionon Projekti nimi ja määrama tee, näiteks kodus kataloogi, kui projekti asukohta. (Valikuline) kasutamine Pühendatud Folder hoidmiseks Raamatukogud ruut ja täpsustada asukohta raamatukogude kataloogi. Vaata jagamine raamatukogu teised kasutajad in Developing rakendusi NetBeansin IDE rohkem teavet. Tühista Loo Main klassi kast, kui see on valitud. Vajuta Finish.


Harjutus 2: Hoonete esiotsa

Et jätkata hoone meie liides, meil on vaja luua Java konteiner, mille jooksul me koht muule nõutavale GUI komponendid. Selle sammu loome konteiner abil JFramekomponent. Me paneb konteineri uue paketi, mis ilmub jooksul Lähtetekstipaketid sõlme. Loo JFrame konteiner Projektides aken, paremklõpsake NumberAddition sõlme ja valida New > Muud . Uus fail dialoogiboksis valida Swing GUI vormid kategooria ja JFrame vorm tüüp. Next. Sisesta NumberAdditionUI nagu klassi nimi. Sisesta my.numberadditionnagu pakendil. Vajuta Finish. IDE loob NumberAdditionUIvormi ja NumberAdditionUIklassi jooksul NumberAddition taotluse ja avab NumberAdditionUIvormi GUI Builder. my.NumberAddition Pakett asendab vaikimisi pakendis. Lisades komponendid: Making esiotsa Järgmine me kasutame Palette asustada meie rakenduse esiotsa koos JPanel. Siis lisame kolm JLabels kolm JTextFields ja kolm JButtons. Kui te ei ole kasutanud GUI Builder enne, võite leida teavet Projekteerimine Swing GUI NetBeansin IDE juhendaja positsioneerimine komponendid kasulik. Kui olete teinud lohistades ja positsioneerimise eelnimetatud komponendid, JFrame peaks välja nägema midagi juuresoleval pildil. Gui1.png