Multiton pattern

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 14. detsember 2017, kell 07:07 kasutajalt Rain.kald (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Multiton pattern Tarkvaratehnika mitmekordne muster on kujunduslik muster, mis sarnaneb singltoniga, mis võimaldab luua ainult ühe eksemplari klassist. Mitmeosaline muster laieneb üksikutele põhimõtetele, et juhtida nimega juhtumite kaarti kui võtme-väärtusega paarid.

Selle asemel, et Java-programmeerimiskeelt sisaldada üheainsa eksemplari (nt Java-programmi Java-objekti Java-objekt), tagab multitoni muster selle asemel ühe võtme kohta ühe eksemplari.

Enamik inimesi ja õpikuid peetakse seda ühetähenduslikuks. Näiteks multiton pole selgesõnaliselt kõrgelt hinnatud objektorienteeritud programmeerimise õpiku disainimustriksites (see paistab olevat paindlikum lähenemine, mida nimetatakse singletonide registrisse)

See muster, nagu Singletoni muster, muudab üksuse katsetamine palju raskemaks, kuna see juurutab rakendusse ülemaailmse oleku.

Prügikogusega kogutud keeltega võib see saada mälu lekke allikaks, kuna see tutvustab globaalseid tugevaid viiteid objektidele.

Java-s saab multitonmustrit rakendada loenditüübiga, kusjuures tüübi väärtused vastavad juhtudel. Ühes väärtuses loetletud tübi puhul annab see ühetähendusliku mustri. C # -s võib kasutada ka enumente, nagu näitab järgmine näide: using System.Collections.Generic;

Allikas ja Rohkem infot:

https://en.wikipedia.org/wiki/Multiton_pattern