PHPUnit

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 14. mai 2018, kell 12:11 kasutajalt Rain.kald (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: ''''PHPUnit''' on PHP-programmeerimiskeele üksuse testimise raamistik. See on näide XUnit'i arhidektuuri unit testimise raamistikust mis pärineb SUnit'ist ja sai populaarseks J...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

PHPUnit on PHP-programmeerimiskeele üksuse testimise raamistik. See on näide XUnit'i arhidektuuri unit testimise raamistikust mis pärineb SUnit'ist ja sai populaarseks JUnit'ist.

PHPUnit põhineb ideel, et arendajad peaksid kiiresti leidma vigu oma äsja kirjutatud koodis ja teatama, et koodi baasil ei ole koodide regressiooni toimunud. Sarnaselt teiste unitikatsetuste raamistikega kasutab PHPUnit kinnitusi, et kontrollida, kas konkreetse komponendi või testitava seadme käitumine vastab ootustele.

Üksuse testimise eesmärk on isoleerida iga programmi osa ja näidata, et üksikud osad on õiged. Uniti katsetuses esitatakse rangelt kirjalik leping, millele koodi tükk peab vastama. Tänu sellele leiab unit probleemid väljatöötamise tsükli alguses.

PHPUnit võib väljendada testi tulemusi mitmes erinevas formaadis, sealhulgas JUnit XML ja TestDox.

Allikad:

https://en.wikipedia.org/wiki/PHPUnit

https://phpunit.de/

Rain TA16