Paigaldamistest ja ühilduvustest

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 2. veebruar 2017, kell 12:59 kasutajalt Alexhorm (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Paigalduse testimine on kvaliteedipõhine töö tarkvarafirmades, mis keskendub sellele, mida klient vajab, et paigaldada uut tarkvara edukalt.Testimise protsess võib sisaldada täielikke osatuletisi või installimise/deinstallimise uuendamise protsessi. Tavaliselt viiakse see testimine läbi rakenduskava vastuvõtmise katsetamisega, mida tarkvara testimise insener teeb koos seadistuse halduriga. See üldiselt toimub väljaspool tarkvara arenduskeskkonda.

Kõige lihtsam paigaldusele lähenemine on käivitada paigaldusprogramm, mida mõnikord nimetatakse pakett-tarkvaraks. See pakett-tarkvara kasutab tavaliselt setup.exe programmi, mis toimib mitme seadistuse abil ja mis võib lubada tarkvaral paigaldada erinevaid masina- ja/või tegevuskeskkondi. Igat võimalikku seadistust saab vajalikul tasemel testida.

Hajutatud süsteemides, eriti siis, kui tarkvara on sattunud juba "live target" keskkonda (nt operatiivsele kodulehele), paigaldus (või tarkvara kasutuselevõtt nagu seda mõnikord nimetatakse) võib hõlmata andmebaasi skeemi muudatusi, samuti paigaldada uue tarkvara. Väljastuse plaanid sellises olukorras võivad sisaldada "back out" menetlusi, mille kasutamine on mõeldud "roll" sihtmärk keskkonda tagasi, kui kasutuselevõtu ei õnnestu.

Ideaalses rakendamiskavas tuleb rakendust katsetada keskkonnas, mis on "live replica". Sellisel kasutamisel on vaja sünkroonida test-kasutuselevõtt keskkonnas, et keskkonna minimaalse katkestusega rakendus. Seda tüüpi testimise rakendamine võib uurida protsesse, mis toimuvad paigalduses või uuendadavad mitmekihiliselt rakendust. Seda tüüpi testimist on tavaliselt võrreldav peaproov või võib isegi nimetada "Dry".


Lingid

Installation testing


Koostas : Alex HormTagasi