Reklaamvara

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 2. märts 2016, kell 13:08 kasutajalt 217.159.152.34 (arutelu) (Created page with "<h2> ''Mis on Reklaam vara (Adware)'' </h2> <p> Programm, mis töötamise ajal kuvab reklaambännereid. Viimaste lisamist programmi õigustatakse sellega, et nii saab kompense...")
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Mis on Reklaam vara (Adware)

Programm, mis töötamise ajal kuvab reklaambännereid. Viimaste lisamist programmi õigustatakse sellega, et nii saab kompenseerida programmi väljatöötamise kulutusi ja hoida programmi hinda madalal. Aeg-ajalt sisaldab reklaamvara lisaks bänneritele ka koodi, mis kogub kasutaja kohta personaalset informatsiooni ja saadab seda kolmandatele osapooltele ilma kasutaja teadmata. Seetõttu on reklaamvara kuulutatud nuhkvara hulka kuuluvaks ning selle vastu protesteerivad nii andmeturbe spetsialistid kui teabe privaatsuse kaitsjad.

Kuidas toimib Reklaamvara

Reklaamvara (adware) tuleb teie arvutisse tavaliselt mõne teise rakenduse tasuta kaasaandena ning parimal juhul on ainult veidi tüütu, näidates reklaame ja plõksides lahti hüpikaknaid. Vastikum reklaamvara installeerub teie arvutisse ilma selleks eelnevalt nõusolekut küsimata ning võib näiteks asendada brauseri avalehe mõne oma reklaamkliendi omaga, koguda informatsiooni teie surfamisharjumuste kohta ja edastada seda oma loojaile. Pahatihti võib reklaamvara tekitada tõsist tüli juhul, kui soovite seda oma arvutist eemaldada, nii et puhas install võib olla kiireim ja lihtsaim võimalus reklaamvarast lahti saada.


Märgid reklaamvarast

  • Interneti kiirus on madal ja ka süsteemi kiirus.
  • Ootamatud reklaami emailid ning muu spam.
  • Mitte tahetud ja ootamatud hüpikaknad.Kuidas kaitsta arvutit reklaamvara eest

  • Viirustõrje saab reklaamvarast tavaliselt hõlpsasti lahti.
  • Tuleks alati allalaetavad programmid ülekontrollida et, ei oleks mingeid ebavajalikke lisa programme.
  • Tuleks olla hoolikas reklaamidega mille peale saab klikata

Materjalid