Suitsu ja jätkamise mõttekuse testid

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 10. august 2017, kell 15:05 kasutajalt Markusmartin (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Arvutiprogrammide ja tarkvaratestides on suitsukatsete (ka usaldustestide, tervislikkuse testide, ehitamise kontrolltesti (BVT) ja ehituse vastuvõtukatse) esialgne test, et selgitada välja lihtsad tõrked, mis on piisavalt tõsised (näiteks) tagasilükkamine Tulevane tarkvaraversioon. Suitsu tester valib ja käitab katsejuhtumite alamhulka, mis katavad komponendi või süsteemi kõige olulisemat funktsiooni, et teha kindlaks, kas tarkvara põhifunktsioonid töötavad õigesti.Kasutades arvuti kindlaksmääramist Programmi tuleks veelgi täiustada, peeneteralist katsetamist ja suitsutesti võib nimetada sisselaskekatseks. Alternatiivina on testide kogum iga toote uue ehituse jaoks, et kontrollida, kas ehitist on testitud enne ehitise vabastamist katsemeeskonna kätele. DevOpsi paradigmas on BVT-etapi kasutamine üks pidev integratsioonitase lõpptähtaja tunnusjoon.

Näiteks suitsukatsel võib käsitleda põhiküsimusi nagu "kas programm käivitub?", "Kas kasutajaliides on avatud?" Või "kas peamine nupp ei tee midagi?" Suitsutamise katsetamise eesmärk on kindlaks teha, kas taotlus on nii halvasti purustatud, et täiendava kohene testimine poleks vajalik. Nagu raamatu "Tarkvara testimise käigus omandatud õppetunnid" selgitab, "suitsukatsetega piiratakse üldiselt tooteobjekte piiratud aja jooksul ... kui põhiomadused ei tööta või kui põhivigu pole veel fikseeritud, T jäätmete edasist paigaldamist või katsetamist ".

Eri ehitamisel tehtud suitsukatseid nimetatakse ka ehituse kontrollimiseks.

Tööstusharu parimate tavade hulka kuulub igapäevane ehitustööde ja suitsu test. Enne ehituse vastuvõtmist edasiseks katsetamiseks teevad katsetajad ka testijaid. Microsoft väidab, et pärast koodi ülevaatamist on "suitsukatsete kasutamine kõige kuluefektiivsem meetod tarkvara puuduste kindlakstegemiseks ja kõrvaldamiseks" .

Suitsukatseid saab teha käsitsi või automatiseeritud tööriista abil. Automatiseeritud tööriistade puhul algatab tihti ehitist genereeriv protsess tihtipeale katse.

Suitsetestid võib üldiselt klassifitseerida Funktsionaalseteks testideks või ühikukatseks. Funktsionaalsed testid viivad läbi kogu programmi erinevate sisenditega. Ühikukatsed sooritavad individuaalseid funktsioone, alameetodeid või objekti meetodeid. Funktsionaalsed testid võivad sisaldada programmeeritud sisendite skriptide seeriat, võib-olla isegi hiire liigutuste kontrollimise automatiseeritud mehhanismiga. Ühikukatset saab rakendada kas eraldi koodeksi funktsioonina või juhinakihina, mis viitab koodile, ilma testitavat koodi muutmata.

Markus

Tagasi