Viirusetõrjetarkvara

Allikas: Teadmusbaas
Redaktsioon seisuga 8. märts 2016, kell 06:49 kasutajalt 217.159.152.34 (arutelu) (Created page with "Antiviirus (inglise anti-virus) on tarkvara, mille eesmärk on ära hoida, tuvastada ja eemaldada arvutisüsteemist igasugune õelvara, milleks on näiteks viirused, ussid ja...")
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Antiviirus (inglise anti-virus) on tarkvara, mille eesmärk on ära hoida, tuvastada ja eemaldada arvutisüsteemist igasugune õelvara, milleks on näiteks viirused, ussid ja trooja hobused. Sageli pakuvad need programmid kaitset ka nuhkvara ja reklaamvara eest.

Meetodid

Aktiivse monitooringu tüüpi antiviirused vaatlevad arvuti töötamist ja annavad kasutajale märku, kui midagi kahtlast juhtub. See erineb operatsioone piiravast tarkvarast selle poolest, et kontroll jääb aktiivse monitooringu puhul kasutajale.

Muutusi-märkav tarkvara teeb kindlaks, kas programmi, faili või süsteemi on muudetud, võrreldes varem kindlaks tehtud andmetega. Kui programmil on piisavalt suur ülevaade süsteemist, siis avastab see 100% viirustest, kuid selle probleemiks on sagedased valehäired.

Mõlemad ülaltoodud tarkvaratüübid sisaldavad residentset skannerit, mis püsib arvuti mälus.

Kõige populaarsemad viirustevastases võitluses on skannerid, peamiselt tänu nende võimele identifitseerida viirusi. Enamik skanneritakvara suudab avastada kahjulikke mitteviiruslikke programme (Trooja hobuseid, ussviirusi, nuhkvara). Kõige tuntum (ja laiemalt levinum) skaneeriv programm on McAfee Associates SCAN, mis on loonud sellele ka probleemi - see on ainuke antiviirusprogramm, mille vastu on loodud seda hävitav viirus.


Tasuta viirusetõrjetarkvara

Valdav enamik viirusetõrjeprogramme on omanduslikud. Ehkki nende seas on saadaval ka tasuta variante, on lõviosa seesugustest vastavalt eri litsentsitingimustele mõeldud kasutamiseks vaid isiklikel ja/või mitteärilistel eesmärkidel, mis tähendab, et neid saab kasutada peamiselt kodus ja kindlasti mitte tööl.

Tasuta saadaval olevad nuhkvara- ja viirusevastatest programmid:

  • Windows Malicious Software Removal Tool
  • Windows Defender
  • Microsoft Security Essentials